Zenica, 28. maj 2025. godine – Danas je u Zenici, na Trgu Alije Izetbegovića, organiziran ispraćaj grupe hadžija koji sa područja Muftiluka zeničkog ove godine putuju na hadž.

Sa područja Muftiluka zeničkog na hadž ove godine ide ukupno 373 vjernika, a ispraćaju hadžija prisustvovalo je nekoliko stotina prijatelja, komšija i rodbine budućih hadžija.

Ispraćaju je prisustvovao glavni imam Medžlisa IZ Zenica, mr. Sumedin-ef. Kobilica, koji je hadžijama poželio sretan put i hairli povratak, te proučio dovu u kojoj je zamolio Uzvišenog Allaha da njihov hadž bude mebrur.

Ikrar dova, proučena je u utorak, 22. aprila 2025. godine, u Ensar džamiji u Zenici. Hadžijama su se tada obratili muftija zenički, hafiz prof. dr. Mevludin-ef. Dizdarević, i izaslanik Ureda za hadž i umru Rijaseta IZ u BiH, Izet-ef. Čamdžić.

Hadžije su na put krenule opremljene svom potrebnom opremom, a tokom boravka u Saudijskoj Arabiji biće im na raspolaganju vodiči i medicinski timovi.

(Foto: www.zenit.ba)