U Islamskom centru Sultan Ahmed u Zenici danas je održano prvo nagradno takmičenje u hifzu Časnog Kur’ana pod nazivom „HIFZ Zenica 2025“, koje je okupilo više od 100 učesnika iz različitih krajeva Bosne i Hercegovine i regiona.
Takmičenje je otvoreno u jutarnjim satima, a učesnici su se takmičili u četiri kategorije, dok je njihovo učenje Kur’ana ocjenjivala stručna komisija.
Proglašenje pobjednika upriličeno je nakon jacije-namaza, a prisutnima su se obratili dr. Jasmin Hadžikadunić u ime Udruženja Bošnjaka „Vrijeme–Zeman“, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Zenica mr. Sumedin-ef. Kobilica, hafiz dr. Mensur-ef. Malkić u ime komisije, te muftija zenički hafiz prof. dr. Mevludin-ef. Dizdarević, koji je čestitao organizatorima i takmičarima na uspješnoj realizaciji ovog značajnog događaja.
Najuspješnijim takmičarima dodijeljene su vrijedne nagrade u skladu s propozicijama takmičenja. U I kategoriji prva nagrada bila je hadž, druga umra, dok su treće, četvrto i peto mjesto nagrađeni novčanim iznosima od 1.000, 700 i 500 KM. U II i III kategoriji prvoplasirani takmičari nagrađeni su umrom, dok su ostala mjesta nagrađena iznosima od 1.000 do 200 KM, u zavisnosti od plasmana. U IV kategoriji dodijeljene su novčane nagrade u rasponu od 700 do 100 KM za prvih pet mjesta.
Rezultati po kategorijama:
I kategorija:
- mjesto – Rania Botulja
- mjesto – Ahmed Hodžić
- mjesto – Hamza Kasumović
- mjesto – Vahidin Hadžić
- mjesto – Imad Turković
II kategorija:
- mjesto – Medina Fejzić
- mjesto – Abdullah Awad
- mjesto – Imran Kaldžija
- mjesto – Hamza Maglić
- mjesto – Aisha Abdel Monem
III kategorija:
- mjesto – Sara Rešidović
- mjesto – Malik Kovač
- mjesto – Hamza Borovina
- mjesto – Mahir Dervić
- mjesto – Merjem Turković
IV kategorija:
- mjesto – Bakir Abdukić
- mjesto – Talha Alić
- mjesto – Hafsa Mušović
- mjesto – Bušra Obad
- mjesto – Merjem Karamustafić
Organizatori takmičenja su Medžlis Islamske zajednice Zenica i Udruženje Bošnjaka „Vrijeme–Zeman“ iz Tešnja, uz pokroviteljstvo Muftijstva zeničkog. Takmičenje je ocijenjeno kao značajan doprinos afirmaciji učenja Kur’ana i jačanju povezanosti učesnika iz različitih sredina, uz nadu da će „HIFZ Zenica“ prerasti u tradicionalnu manifestaciju.



































































